Yardımlarımız

Sizde yardımlarımıza destek olarak katkıda bulanabilirsiniz

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğimizde kayıtlı bulunan yetim, öksüz, ihityaç sahibi ailelere her ay düzenli gıda yardımları yapılmaktadır, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar hazır paketler halinde teslim edilen gıdalarımız iki çeşitten oluşmaktadır, 4 kişi ve üzeri 4 kişiden az olmak üzere iki grup halinde oluşturulan gıdalar her ayın ilk haftası ihtiyaç sahiplerine teslim edilmektedir. Gıda paketlerinde bir aileye bir ay boyunca yetebilecek durumda gıdalar bulunmaktadır

  Gıda paketi: Şeker 3 kg, Pirinç 3 kg, Un 4 kg, Sıvı yağ 3lt, Çay 1 kg, Bulgur 1 kg, K. Mercimek 1kg, Nohut 1 kg, K . Fasulye 1 kg, Salça 1kg, Zeytin 1kg, Peynir 1kg, Makarna 4 pk, Tuz 750 gr, Süt 1 lt, Et 1 kg

  Her ay standart olarak dağıtılan bu paketin haricinde Hayır sahiplerinin bağışladığı temizlik malzemeleri, ilave gıdalar ve özellikle çocuklara yönelik bisküvi ve çikolatalar gıda paketlerine ilave olarak ihtiyaç sahiplerine sizlerin adına teslim edilmektedir.

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğimizin kayıtlarında yer alan ihtiyaç sahibi aileler için mevsim şartları göz önünde bulundurularak yakacak yardımları yapılıyor, yakacak yardımlarında her hangi bir sınır koymayan derneğimiz ihtiyaç sahiplerine gerektiği her zaman yakacak yardımlarını yapıyor, özellikle yakacak yardımlarını gününde teslim etmeye çalışan derneğimiz hiçbir insanın bir günde olsa soğukta kalmaması için elinden geleni yapıyor.

  Derneğimiz yardımda bulunduğu ailelerin çocuklarına yönelik eğitim çalışmaları yapıyor, Eğitim-Öğretim dönemi başlamadan önce yardımda bulunduğu ailelerin eğitimlerine devam eden bütün çocuklarına kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı yapılıyor. Başarılı öğrenciler için okul ve dershanelerle görüşülüp daha iyi şartlarda eğitim görmelerine yardımcı olunuyor.Derneğimiz yardım yaptığı ailelerin dışında okul yöneticilerinden gelen istekler doğrultusunda mağdur öğrencilere de kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunuyor.

  Derneğimiz kayıtlarında bulunan ve okulunda başarılı olan çocuklarımıza (takdir alan) düzenlenen törenle bisiklet hediye ediliyor.

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğimizin yardım kayıtlarında bulunan ailelerden çok kötü durumda olan ailelere konut yardımları yapılıyor, konut yardımlarımız bazen beton arma bazen prefabrik yapılardan yapılıyor.

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğimizde kurban bayramlarında veya hayır sahiplerinin kestirmek istediği adak, akika ve şükür kurbanları kestirilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor, kestirmek istediğiniz adak, akika ve şükür kurbanını isterseniz kendiniz kestirip verebileceğiniz gibi dilerseniz ücretini ödeyerek kestirebilir veya bizzat anlaşmalı olduğumuz kasapta kendiniz giderek kestirebilirsiniz.

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğimizde kayıtlı bulunan aileler içinde eşyası olmayan veya derneğimizde kaydı olmayıp herhangi bir felaket sonucu evini, eşyasını kaybeden ailelere eşya yardımları yapılıyor, Derneğimizin ailelere verdiği eşyalar genelde hayır sahiplerinin bağışladığı ikinci el eşyalardan oluşuyor, Ev eşyalarında ihtiyaç duyulan malzemeler genel olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, masa, sandalye, küçük elbise dolapları, çekyat, ranza, televizyon, battaniye, halı gib eşyalar oluyor

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve yardımlaşma Derneğimizin Yardım kayıtlarında bulunan aileler için dernek merkezimizde oluşturulan Kıyafet mağazasından giysi yardımları yapılıyor, tamamı birinci el kıyafetlerden oluşan mağazamızda çocuk, bayan, bay kıyafetleri bulunuyor, bayramlarda ve mevsim başlangıçlarında ihtiyaç sahibi ailelerimiz kendi zevk ve bedenlerine göre istedikleri kıyafetleri mağazamızdan alabiliyorlar.

  Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve yardımlaşma Derneğimizin yardım kayıtlarında bulunan ailelerimiz için nakdi yardımlarda yapılmakta, bazen fatura, kira veya herhangi bir acil durumda derneğimizden talepte bulunan ailelere nakdi yardımlar yapılıyor, bazı aileler için düzenli kira yardımları da yapılıyor.

  Özellikle ramazan aylarında yapılan fitre, fidye ve nakit olarak dağıtılması istenen zekâtlar ramazan ayı içerisinde belirlenen ailelere teslim ediliyor.

  Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği